Roter Paracetamol tabletten 500 mg

20 stuk(s)

Roter Paracetamol tabletten 500 mg product photo
1,49
- Toevoegen Toegevoegd

Productinformatie

Beschrijving

Roter Paracetamol tabletten 500 mg worden gebruikt bij verschillende pijnklachten en koorts en zijn geschikt voor volwassenen en kinderen vanaf 4 jaar.

Roter Paracetamol tabletten 500 mg behoren tot de groep van de zogenaamde pijnstillers en koortsverlagende geneesmiddelen. De tabletten kunnen worden gebruikt bij verschillende soorten koorts en pijn, zoals hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn, spit, spierpijn en menstruatiepijn, als ook pijn en koorts bij griep, verkoudheid en na een vaccinatie.

Elke tablet bevat 500 mg van de werkzame stof paracetamol. Gebruik de tabletten niet als u overgevoelig bent voor paracetamol of voor een van de andere stoffen in dit geneesmiddel.

Lees voor gebruik de bijsluiter.


Bijsluiter

De meest actuele versie van de bijsluiter vindt u in de Geneesmiddeleninformatiebank op de website van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen.

Wanneer en hoe te gebruiken?

Gebruiksadvies

De tabletten moeten met een ruime hoeveelheid water (half glas) ingenomen worden, of u kunt de tabletten in water uiteen laten vallen, goed roeren en opdrinken.

Dosering

Kinderen 4 tot 6 jaar: 1/2 tablet 3-4 maal per dag, met een toedieningsinterval van 4 uur.

Kinderen 6 tot 9 jaar: 1/2 tablet 4-6 maal per dag, met een toedieningsinterval van 4 uur.

Kinderen 9 tot 12 jaar: 1 tablet 3-4 maal per dag, met een toedieningsinterval van 4 uur.

Kinderen 12 tot 15 jaar: 1 tablet 4-6 maal per dag, met een toedieningsinterval van 4 uur.

Volwassenen: 1-2 tabletten, met een toedieningsinterval van 4 uur.

De lagere toedieningsfrequentie is bedoeld voor de jongste kinderen in de betreffende leeftijdscategorie.

Maximale dosering

Volwassenen: maximaal 6 tabletten per etmaal.

Interactie met voedsel

Bij chronisch alcoholgebruik mag de dosis paracetamol per dag niet hoger zijn dan 2 gram (4 tabletten). Langdurig gebruik van paracetamol in combinatie met alcohol kan eerder leverbeschadiging veroorzaken bij een overdosering met paracetamol.

Leeftijd

Vanaf 4 jaar.

Wanneer mag u dit geneesmiddel niet gebruiken?

Contra-indicaties

Dit middel niet gebruiken als u allergisch bent voor paracetamol of voor één van de stoffen in dit geneesmiddel.

Wanneer is voorzichtigheid geboden?

Risicowaarschuwing

Voorzichtigheid is geboden bij lever- of nierfunctiestoornissen; matige tot ernstige nierinsufficiëntie (onvoldoende werking van de nieren); milde tot ernstige leverinsufficiëntie (onvoldoende werking van de lever); syndroom van Gilbert; glucose-6-fosfaatdehydrogenase-deficiëntie; hemolytische anemie; uitdroging; chronische ondervoeding; astmatische patiënten die gevoelig zijn voor aspirine (= acetylsalicylzuur); wanneer u dagelijks grote hoeveelheden alcohol gebruikt; in dit geval is er meer kans op het optreden van schadelijke effecten op de lever.

De effectieve dagelijkse dosis mag niet hoger zijn dan 60 mg/kg/dag (tot 2 gram/dag) in de volgende situaties: volwassenen die minder dan 50 kg wegen; milde tot matige leverinsufficiëntie, Syndroom van Gilbert (familiaire niet-hemolytische geelzucht); uitdroging; chronische ondervoeding.

Gelijktijdig gebruik met medicijnen

Neem contact met uw arts op als u een van de volgende geneesmiddelen gebruikt: barbituraten, bepaalde antidepressiva, probenecide, chlooramfenicol, metoclopramide of domperidon, colestyramine, warfarine en andere coumarines, zidovudine, salicylamide, isoniazide, lamotrigine. Niet gebruiken in combinatie met andere paracetamol bevattende producten.

Gebruik bij besturen voertuigen

Dit middel heeft geen invloed op het besturen van voertuigen. Dit middel heeft geen invloed op het bedienen van machines.

Wanneer moet u uw huisarts raadplegen? (Raadpleeg uw huisarts bij)

Als de pijn langer dan 5 dagen of de koorts langer dan 3 dagen aanhoudt, of erger wordt, of als er zich andere verschijnselen voordien, dient de behandeling te worden gestopt en een arts te worden geraadpleegd.

Zwangerschap en borstvoeding

Meer over dit geneesmiddel

Toedieningsvorm

Tablet

Verpakkingsvorm

Stripverpakking

Werkzame stof

Paracetamol

Hulpstoffen

Maïszetmeel, gelatine, croscarmellose natrium, magnesiumstearaat.

Hoe te bewaren?

Bewaaradvies

  • Buiten zicht en bereik van kinderen houden
  • Bewaar in de oorspronkelijke verpakking om te beschermen tegen vocht
  • Bewaren beneden 25 graden Celsius

Houdbaarheid

  • Na openen 3 maanden houdbaar.
  • 5 jaar houdbaar.
  • Controleer verpakking voor actuele houdbaarheidsdatum.

Wil je persoonlijk advies?

Heeft u nog vragen over dit geneesmiddel? Neem dan contact op met één van onze gediplomeerde (assistent-)drogisten bij jouw Coop winkel. Wij zijn bereikbaar tijdens de openingstijden van de winkel. Bestel dit geneesmiddel niet als je nog vragen hebt over dit geneesmiddel.

Deze pagina is het laatst gewijzigd op:

13-02-2018

Instructie voor gebruik

Het minste aantal toedieningen per dag is bestemd voor de jongste kinderen in een bepaalde groep. KInderen van 6 tot 9 jaar: 0.5 tablet per keer. Maximaal 4 tot 6 keer per dag. Kinderen van 9 tot 12 jaar: 1 tablet per keer. Maximaal 3 tot 4 keer per dag. Kinderen van 12 tot 15 jaar: 1 tablet per keer. Maximaal 4 tot 6 per dag. Volwassen: 1 tot 2 tabletten per keer. Maximaal 6 tabletten per dag.

Bewaar advies

Droog bewaren beneden 25°C. Buiten bereik en zicht van kinderen houden.

Inhoud

20 stuk(s)

Voedingswaarden

Voeg product toe aan favorietenlijst

Kies een favorietenlijst om je product aan toe te voegen of maak een nieuwe aan.

Voeg toe aan lijst

Inloggen

Om een product op en favorietenlijst te plaatsen moet je eerst inloggen.