Witte Kruis Poeder 500/50 mg

20 stuk(s)

Witte Kruis Poeder 500/50 mg product photo
3,79
- Toevoegen Toegevoegd

Productinformatie

Beschrijving

Witte Kruis Poeder 500/50 mg werkt tegen verschillende typen koorts en pijn.

Witte Kruis Poeder 500/50 mg heeft als werkende stoffen paracetamol en coffeïne en werkt koortsverlagend en pijnstillend. Het middel kan gebruikt worden bij koorts en pijn bij griep en verkoudheid of na een vaccinatie. De paracetamol werkt ook pijnstillend bij hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn, spit, spierpijn en menstruatiepijn. Eén tablet bevat 500 mg paracetamol en 50 mg coffeïne.

Witte Kruis Poeder is alleen geschikt voor volwassenen. Gebruik het middel niet als u overgevoelig bent voor paracetamol, coffeïne of voor één van de overige bestanddelen in dit middel. De verpakking bevat 20 sachets.

Lees voor gebruik de bijsluiter.


Bijsluiter

De meest actuele versie van de bijsluiter vindt u in de Geneesmiddeleninformatiebank op de website van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen.

Wanneer en hoe te gebruiken?

Gebruiksadvies

Strooi het poeder in een glas water, goed roeren en opdrinken.

Dosering

Volwassenen: 1 sachet (500/50 mg) per keer, met een toedieningsinterval van 4 uur.

Maximale dosering

Volwassenen: maximaal 6 sachets per etmaal.

Interactie met voedsel

Bij chronisch alcoholmisbruik dienen niet meer dan 4 sachets per dag te worden ingenomen. Tijdens het gebruik van dit geneesmiddel mag u geen alcohol gebruiken.

Leeftijd

Vanaf 18 jaar.

Wanneer mag u dit geneesmiddel niet gebruiken?

Contra-indicaties

Gebruik dit middel niet als u allergisch bent voor paracetamol/coffeïne, of voor één van de overige bestanddelen in dit middel.

Wanneer is voorzichtigheid geboden?

Risicowaarschuwing

Voorzichtigheid is geboden als:

  • u leverproblemen heeft, waaronder leverproblemen die het gevolg zijn van overmatig alcoholgebruik;
  • als u overmatig alcohol gebruikt;
  • als u het syndroom van Gilbert (een lichte vorm van geelzucht) heeft;
  • als u nierproblemen heeft;
  • als u aan uitdroging en chronische ondervoeding lijdt;
  • als u astmapatiënt bent en ook overgevoelig bent voor aspirine;
  • als u andere pijnstillers gebruikt die paracetamol bevatten;
  • als u koorts heeft die niet binnen 3 dagen verdwijnt terwijl u paracetamol gebruikt;
  • als u een tekort heeft aan het enzym glucose-6-fosfaatdehydrogenase;
  • als bij u sprake is van een abnormale afbraak van rode bloedcellen (hemolytische anemie);
  • als u een medische voorgeschiedenis heeft met maagzweren;
  • als u leidt aan vallende ziekte (epilepsie);
  • als u bepaalde suikers niet verdraagt.

Gelijktijdig gebruik met medicijnen

Raadpleeg uw arts als u een van de volgende geneesmiddelen gebruikt:

  • metoclopramide of domperidon (geneesmiddelen tegen misselijkheid en braken);
  • colestyramine (wordt gebruikt voor het verlagen van het cholesterolgehalte);
  • antistollingsmiddelen (‘bloedverdunners’, bijvoorbeeld warfarine), als u gedurende langere tijd dagelijks een pijnstiller nodig heeft;
  • salicylamide (een pijnstiller);
  • probenecide (een geneesmiddel voor de behandeling van jicht);
  • isoniazide (een geneesmiddel voor de behandeling van tuberculose);
  • lamotrigine, fenytoïne, fenobarbital en carbamazepine (geneesmiddelen voor de behandeling van epilepsie);
  • rifampicine (een geneesmiddel voor de behandeling van tuberculose);
  • zidovudine (een geneesmiddel tegen infecties).

Gebruik bij besturen voertuigen

Dit middel heeft geen invloed op het besturen van voertuigen. Dit middel heeft geen invloed op het bedienen van machines.

Wanneer moet u uw huisarts raadplegen? (Raadpleeg uw huisarts bij)

Als de pijn langer dan 5 dagen of de koorts langer dan 3 dagen aanhoudt of verergert of er ontstaan andere symptomen, raadpleeg dan uw arts.

Zwangerschap en borstvoeding

Meer over dit geneesmiddel

Toedieningsvorm

Poeder

Verpakkingsvorm

Sachet

Werkzame stof

Paracetamol, coffeïne

Hulpstoffen

Polyvidon, lactose, natriumstearylfumaraat, siliciumdioxide.

Toelichting bij hulpstoffen

Witte Kruis poeder in sachet bevat lactose. Indien uw arts u heeft meegedeeld dat u bepaalde suikers niet verdraagt, neem dan contact op met uw arts voordat u dit geneesmiddel inneemt.

Hoe te bewaren?

Bewaaradvies

  • Buiten zicht en bereik van kinderen houden
  • Bewaren beneden 25 graden Celsius
  • Bewaren in de originele verpakking

Houdbaarheid

  • Controleer verpakking voor actuele houdbaarheidsdatum.
  • 3 jaar houdbaar.

Wil je persoonlijk advies?

Heeft u nog vragen over dit geneesmiddel? Neem dan contact op met één van onze gediplomeerde (assistent-)drogisten bij jouw Coop winkel. Wij zijn bereikbaar tijdens de openingstijden van de winkel. Bestel dit geneesmiddel niet als je nog vragen hebt over dit geneesmiddel.

Deze pagina is het laatst gewijzigd op:

14-02-2018

Inhoud

20 stuk(s)

Voedingswaarden

Voeg product toe aan favorietenlijst

Kies een favorietenlijst om je product aan toe te voegen of maak een nieuwe aan.

Voeg toe aan lijst

Inloggen

Om een product op en favorietenlijst te plaatsen moet je eerst inloggen.